Góra Grzywacka o wysokości 567 m n.p.m. to szczyt w zachodniej części Beskidu Niskiego, w paśmie Beskidu Dukielskiego. Jest to naturalny punkt widokowy, na którym dodatkowo ustawiona została wieża z platformą dla turystów oraz 7-metrowym krzyżem milenijnym wieńczącym całość.
Konstrukcję wieży stanowi stalowa rura, wokół której w górę pną się strome, kręte schody. Jest to wyzwanie dla osób cierpiących na lęk wysokości, ponieważ platforma i schody są ażurowe (w formie kratownicy), więc widać jak z każdym krokiem rośnie wysokość, a wrażenie potęguje dodatkowo wiejący wiatr, który porusza całą wieżą. Platforma widokowa jest umiejscowiona 12 metrów nad ziemią. Będąc na niej można poczuć jakby się stało w bocianim gnieździe na statku płynącym przez bezkres Beskidu Niskiego.
Ze szczytu rozciąga się panorama w wielu kierunkach i tak: na północy rozciągają się Pogórza Ciężkowickie, Strzyżowskie i Dynowskie, a przed nimi Doły Jasielsko-Sanockie i Pogórze Jasielskie.
Na wschodzie wznosi się Cergowa 716 m.
Na południu widać takie szczyty jak Baranie 754 m, Kamień 714 m i Czerszla 731 m.
Na południowym-zachodzie, przy dobrej przejrzystości powietrza można zaobserwować odległe szczyty Tatr m.in. Łomnicę 2634 m.
Na zachodzie podziwiać można pasmo Magury Wątkowskiej.
Widoki z Góry Grzywackiej są piękne o każdej porze roku.
Z Kątów istnieje możliwość wejścia na Górę Grzywacką ścieżką, przy której ustawione są stacje Drogi Krzyżowej. Wejście na ścieżkę znajduje się koło szkoły. Obok milenijnego krzyża na szczycie stoi kaplica, która stanowi zakończenie Drogi Krzyżowej. Zarówno krzyż, jak i stacje drogi krzyżowej są w nocy podświetlone.
Na szczyt Góry Grzywackiej prowadzi zielony szlak turystyczny Mrukowa – Nowy Żmigród – Grzywacka Góra (567 m) – Kąty – Kamień (714 m). Początkowym odcinkiem trasy przebiega też Główny Szlak Beskidzki znakowany na czerwono: Kamień (714 m) – Kąty – Łysa Góra (641 m) – Polana (651 m) – Chyrowa – Pustelnia Św. Jana z Dukli. Na otwartej polanie ustawiona jest wiata turystyczna z miejscem na ognisko, więc warto wziąć ze sobą kiełbaski do upieczenia.
Dzięki połączeniu tych dwóch szlaków można zrobić pętle. Samochód można zostawić na parkingu koło kościoła parafialnego pw. Najświętszej Marii Panny w Kątach.
Przez szczyt Grzywackiej Góry przebiegają również dwa szlaki rowerowe:
Szlak zielony „Śladami św. Wojciecha”: Nowy Żmigród – Podgóry – Grzywacka – Kąty – Skalnik – wzgórze 501 m – Walik – Brzezowa – Mytarz – Nowy Żmigród
oraz
Szlak pomarańczowy „Góra Grzywacka w Kątach”: Kąty – Góra Golesz – Kąty – Góra Grzywacka (567 m) – Kąty (Zagrody) – Uroczysko Oborzysko – Kąty – Skalnik – Grodzisko „Walik” – Brzezowa – Mytarz – Nowy Żmigród – Nowy Żmigród (Podgóry) – Góra Grzywacka „Droga Krzyżowa” – Kąty
Ciekawostkę stanowi zlokalizowane na północny-wschód od szczytu Góry Grzywackiej wzgórze Zamczysko, gdzie odnaleźć można grodzisko. Są to ruiny ziemno-drewnianej warowni, datowanej na XIII-XV wiek. Grodzisko otoczone jest przez głębokie fosy i wysokie wały ziemne. Obecnie całe wzgórze jest zalesione (Las Księży), dlatego nie każdy wie o istnieniu tych ruin.
K.B.