Połonina Caryńska
Połonina Caryńska jest jednym z najciekawszych pod względem widokowym miejsc w Bieszczadach Wysokich. Panorama widziana z Połoniny Caryńskiej jest bardzo rozległa i obejmuje masyw Wielkiej i Małej Rawki, Połoniny Wetlińskiej i Bukowego Berda. Najatrakcyjniej wyglądają szczyty Halicz i Tarnica – najwyższy szczyt polskich Bieszczadów.


W masywie Połoniny Caryńskiej wyróżnia się cztery kulminacje, najwyższy jest Kruhly Wierch (1297 m n.p.m.). Pozostałe mają wysokość: 1245 m n.p.m. (poza szlakiem), 1239 m n.p.m. i 1148 m n.p.m. Grzbiet Połoniny ciągnie się na długości około 5 km.

Połonina Caryńska jest objęta ścisłą ochroną w ramach Bieszczadzkiego Parku Narodowego, dlatego przed wejściem należy wykupić bilet wstępu na teren BdPN.

Północne stoki Połoniny stanowiły dawniej część wsi Caryńskie i stąd nazwa. Nazywana jest też Połoniną Berehowską, bo z kolei południowe stoki należały do wsi Berehy Górne.

Szlaki na Połoninę Caryńską
Połonina Caryńska dostępna jest praktycznie z każdej strony świata. Całym grzbietem przebiega Główny Szlak Beskidzki (znakowany na czerwono).

Połoninę Caryńską można zdobyć wybierając jedną z następujących tras:
- Szlakiem czerwonym z Brzegów Górnych